Новини 13:20

Керівниця директорату МОЗ звільняється разом зі своєю командою

Причина – «ціннісні і світоглядні розбіжності».

До кінця року керівниця директорату стратегічного планування та євроінтеграції Ірина Литовченко звільниться з Міністерства охорони здоров’я з практично усією своєю командою. Про це Литовченко повідомила у Facebook у п’ятницю, 6 грудня.

 

«Причина - ціннісні і світоглядні розбіжності, які роблять неможливою подальшу роботу в МОЗ», - ідеться в повідомленні.

 

Як зазначається, справа пов’язана з видаленням з сайту відомства інформації про екс-міністерку Уляну Супрун та її команду. (5 грудня з сайту МОЗ зникли всі згадки про Супрун та її заступників – Павла Ковтонюка, Олександра Лінчевського, Ольгу Стефанишину та Романа Ілика. За словами Супрун, це сталося за кілька годин після того, як вона у Facebook розкритикувала політику уряду та теперішню команду МОЗ. Пізніше усі матеріали повернулися на сайт – Ред.).

 

«В обід майже державний секретар МОЗ (документи на її призначення без випробувального терміну вже надіслані в Кабмін) зателефонувала системним адміністраторам сайту (одне із держпідприємств МОЗ) та сказала, що у них є 5 хвилин, щоб з сайту зникли абсолютно всі згадки про попередню політичну команду - новини, фотографії, відео - абсолютно все», - зазначає Литовченко.

 

Згодом надійшло наступне доручення: розмістити у Facebook міністерства #антифейк повідомлення, нібито відбувся технічний збій і всі новини з сайту зникли випадково.

 

«Це відверта брехня, про яку знає все міністерство. Я попередила, що якщо вони примушують мене брехати на сторінці міністерства, на своїй сторінці розповім правду. Вранці це добили «офіційним» повідомленням про технічні роботи на сайті, яке повісили вчорашньою датою. Але у адмінці видно, що повідомлення опубліковано вже після новин, які ми вішали на сайт вдень», - написала Литовченко, зауваживши, що на початку роботи нового міністра охорони здоров’я (Зоряни Скалецької) її примусили переписувати протоколи міжнародних зустрічей та довідки про попередню співпрацю, щоб ніде не було згадано прізвища Супрун, «бо Зоряна нервує».

 

Як зазначає «Українська правда», звільняються майже 10 працівників.

 

Керівник директорату – найвища неполітична посада в міністерстві, іде після міністра та заступників.

 

Нагадаємо, 4 грудня уряд звільнив голову Національної служби здоров’я Олега Петренка. Замість нього відомство тимчасово очолюватиме Оксана Мовчан.