Новини 15:24

Опитування показало, скільки українців підтримують місцеві вибори на Донбасі

Громадяни України вважають неприйнятними більшість компромісів, на яких наголошує Росія.

Лише 20% опитаних українців вважають, що на окупованих Росією частинах Донецької та Луганської областей потрібно якнайшвидше провести місцеві вибори. Про це свідчать результати опитування Фонду Демократичної ініціативи імені Ілька Кучеріва. 

 

Ще 21% підтримують проведення виборів після звільнення цих територій від російських військ та роззброєння бойовиків,. 24,5% опитаних українців вважають, що вибори можна проводити лише через кілька років після того, як Україна встановить повний контроль над цими територіями.

 

Серед виборців "Опозиційної платформи – За життя" 52% підтримують проведення виборів без передумов, серед виборців "Слуги народу" – 20%, а серед прихильників "Європейської солідарності" - лише 5%.

 

Також опитані громадяни України вважають неприйнятними більшість компромісів, на яких наполягає Росія. 

 

Найменш прийнятними є проведення виборів на умовах бойовиків (66% проте), амністія всіх учасників бойових дій проти українських військ (63%) та формування силових органів ОРДЛО лише із місцевих представників (56%).

 

Опитування було проведене 4 по 19 листопада 2019 року в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. В результаті польового етапу була зібрана 2041 анкета.

 

Раніше опитування показало, що 55% опитаних українців вважають, що президенту Володимиру Зеленському потрібно до трьох років для того, щоб показати якісний та ефективний результат роботи.