Новини 2019-12-09 23:25

Вітренко озвучив результати "газових" перемовин на саміті

Сторони “домовилися продовжувати домовлятися”.

У понеділок, 9 грудня, на переговорах в рамках "нормандського" саміту між Україною і Росією щодо газу не було досягнуто домовленості. Про це виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розповів журналістам у кулуарах Єлисейського палацу, де триває саміт.

 

"Ми домовилися продовжувати домовлятися", - сказав Вітренко, додавши, що подальші переговори, як і раніше, триватимуть за участі ЄС у тристоронньому форматі.

 

 

 

 

Як відомо, зустріч у “нормандському форматі” - саміт лідерів України, РФ, Франції та Німеччини щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що на "нормандській зустрічі" порушить питання про конкретні терміни деокупації Донбасу, повернення заручників, вирішення безпекової ситуації та місцеві вибори. Також протягом зустрічі мала порушуватися “газова” тема (російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня цього року. Нового контракту на транзит Україна та Росія ще не уклали. З цього приводу у Брюсселі триває низка перемовин Україна-Росія-Євросоюз. Дедлайн для укладення довгострокового контракту спливає 13 грудня - Ред.)

 

Саміт почався 9 грудня у Єлисейському палаці в Парижі. Участь у ньому беруть Зеленський, президент РФ Владімір Путін, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та французький президент Еммануель Макрон. Радниками Зеленського є міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Служби безпеки Іван Баканов та начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак.

 

Двосторонні зустрічі Зеленського з канцлером Меркель та президентом Макроном завершилися. Після них тривала зустріч “нормандської четвірки” (відбулася за зачиненими дверима), потім - двостороння зустріч Зеленського та Путіна. Після неї відновлюються 4-сторонні переговори.