Новини 2019-12-10 11:46

Архієпископ Климент оголосив голодування до вирішення питань ПЦУ в окупованому Криму

Архієпископ вийшов до будівлі Кабміну з плакатом "Забезпечте права релігійної свободи українців у Криму".

Біля будівлі Кабінету міністрів України в Києві у вівторок, 10 грудня, архієпископ Кримської єпархії Православної Церкви України Климент оголосив безстрокове голодування. Про це повідомляє Крим.Реалії.

 

Як зазначається, архієпископ Климент вийшов з плакатом "Забезпечте права релігійної свободи українців у Криму" і заявив, що починає голодування.

 

 

"Я приїхав до Києва, мені вже нічого втрачати. Я офіційно заявляю: відсьогодні я починаю безстрокове голодування. Доти, поки Кабінет міністрів України не вирішить питання захисту релігійних свобод на території Криму, забезпечення безпеки духовенству кримської єпархії ПЦУ. Поки Кабінет міністрів своїми рішеннями не забезпечить збереження церковного майна, а це не тільки приміщення, а й ікони, які можна віднести сьогодні до сучасного сакрального мистецтва. Це історичні речі, які мають національно-культурну цінність", – сказав архієпископ Климент.

 

За його словами, він припинить голодування тільки після "виконання низки конкретних дій з боку української влади".

 

"Вимога: зустріч з прем'єр-міністром України (Олексієм Гончаруком – ред.), визначення терміну, коли питання, які протягом п'яти років ставилися перед Кабінетом міністрів, будуть вирішені. До цього я не припиню голодування. Якщо вони зроблять це протягом тижня – добре. Якщо ні, то з Києва мене вивезуть або в труні, або з постановою (Кабміну – ред.) я поїду в Крим", – додав він.

 

 

Під час оголошення голодування до архієпископа Климента ніхто з представників української влади не вийшов. Публічних коментарів прем'єр-міністра України Олексія Гончарука з цього приводу поки немає.

 

Оновлено:

 

Як повідомляє архієрей Православної церкви України, речник Священного Синоду Євстратій Зоря, наразі призначено зустріч  Климента з міністром окупованих територій Оксаною Колядою.

 

Зауважимо, минулого тижня Климент повідомив, що написав заяву в російську поліцію про крадіжку церковного майна з Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі.

 

Глава Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній просив президента Володимира Зеленського, Кабінет міністрів і правоохоронні органи вжити заходів для припинення тиску на ПЦУ в Криму.

 

Як повідомлялося, Синод Православної церкви України закликав міжнародні організації захистити від гонінь українські церкви в анексованому Росією Криму та на територіях тимчасово окупованих Луганської та Донецької областей.

схожі новини