Новини 09:40

Британія закликала Росію виконати зобов'язання після "нормандського саміту"

Сполучене Королівство лишається рішучим прихильником України та прагнень президента Зеленського до припинення конфлікту.

Посольство Великої Британії в Україні привітало домовленості, досягнуті на зустрічі "нормадської четвірки" в Парижі. Про це 10 грудня повідомляє прес-служба дипвідомства.

 

Британські дипломати закликали Росію виконати її зобов'язання за мінськими домовленостями.

 

"Ми вітаємо зобов’язання, взяті сторонами на саміті нормандської четвірки, зокрема, подальше розведення сил, всебічне припинення вогню та обмін утримуваних осіб. Велика Британія залишається рішучим прихильником України та прагнень президента Зеленського до припинення конфлікту", - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, саміт "Нормандської четвірки" за участі лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбувся 9 грудня у Єлисейському палаці в Парижі.

 

За результатами зустрічі, президент України Володимир Зеленський, президент РФ Владімір Путін, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон досягли домовленостей щодо обміну утримуваних осіб між Росією та Україною у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня. Також домовилися про три ділянки розведення на Донбасі, тоді як Путін наполягав на відводі військ по всій лінії розмежування. При цьому, за словами Макрона, розведення планується до березня 2020 року. Після цього має відбутися новий саміт. Також досягнуто домовленості, що всі країни учасники мають надати доступ ОБСЄ на Донбасі цілодобово.

 

Згодом Офіс президента оприлюднив загальні положення, узгоджені під час переговорів.