Новини 2019-12-11 16:59

Проросійський політик тиснув на Грецьку церкву, вимагаючи невизнання ПЦУ – Зоря

Панос Камменос не раз висловлював прокремлівські погляди.

Екс-міністр національної оборони Греції та голова правої євроскептичної партії «Незалежні греки» Панос Камменос публічно підтвердив, що намагався впливати на Архієпископа та ієрархів Грецької Церкви щодо визнання Православної церкви України. Про це написав архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України Євстратій Зоря у Facebook, цитуючи матеріал Orthodox Times у середу, 11 грудня.

 

 

Виступаючи на заході, організованому «Інститутом геополітичних досліджень» з питань геополітичних зрушень на сході Середземномор'я, Камменос стверджував, що якщо будь-який Егейський острів «буде втрачений», Архієпископ та Священний Синод будуть винні через визнання ПЦУ та підрив союзу з Росією.

 

«Якщо що-небудь станеться в найближчі кілька місяців, Священний Синод нестиме всю відповідальність за припинення гарантій, наданих Росією, через визнання незаконної Церкви України», - сказав Камменос.


Він додав що «Архієпископ та ієрархи Священного Синоду скоїли злочин, коли на останньому засіданні [Собору] Ієрархів вони визнали незаконну Церкву України до того, як це зробили Єрусалимський та Олександрійський Патріархати».

 

«Хоча я попередив Архієпископа та ієрархів, кажучи їм, що якщо Греція поступиться тиску і першою визнає Церкву України,... Росія скасує гарантії щодо неокупації будь-якого грецького острова на основі домовленостей, укладених з нею», - сказав він.

 

Колишній міністр заявив, що «особисто попередив Архієпископа».

 

Як зазначає у своєму дописі Євстратій Зоря, Камменос не раз висловлював прокремлівські погляди. У 2015 році в інтерв‘ю «Газета.ru» він сказав: «Грецьке населення в Криму піддалося нападкам з боку фашистського уряду України, і захистом для грецьких сімей там стала присутність російських сил».

 

Як аналізує видання Cerkvarium, фактично Камменос визнав, що питання визнання ПЦУ включено Росією в безпековий пакет геополітичних домовленостей з Грецією (попри всі вимоги Росії про невтручання політиків в церковне питання). І невиконання Грецією цього «церковного» пункту може призвести до безпосереднього тиску Росії на Туреччину з метою відкриття коридору для сирійських біженців в Європу через Грецію.

 

Нагадаємо, ПЦУ була створена на об'єднавчому соборі у Софії Київській 15 грудня 2018 року. Її предстоятель – митрополит Епіфаній. 6 січня 2019 року Томос, який підтверджує автокефалію, був вручений Епіфанію патріархом Варфоломієм у Константинополі.

 

У серпні Священний Синод Елладської православної церкви (ЕПЦ) визнав канонічність надання автокефалії ПЦУ.

 

12 жовтня позачерговий собор ієрархів Православної церкви Еллади визнав ПЦУ. 

схожі новини