Новини 2019-12-12 11:23

Прикордонники Румунії 3,5 години утримували Чубарова в трансферній зоні аеропорту

Глава Меджлісу переконаний, що до затримання причетні російські спецслужби.

Прикордонники Румунії у четвер, 12 грудня, 3,5 години утримували главу Меджлісу кримьких татар Рефата Чубарова в трансферній зоні аеропорту. Про це він повідомив у Facebook.

 

"Сьогодні при прильоті в Бухарест і проходженні прикордонного контролю румунські прикордонники вилучили у мене паспорт і 3,5 години без пояснення причин утримували мене в трансферній зоні аеропорту. І це при тому, що метою мого і моїх колег візиту в Румунію є заплановані на сьогодні зустрічі з державним секретарем Міністерства закордонних справ, а також з експертами German Marshall Fund of the United States для обговорення ситуації в тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму та мілітаризації півострова і Чорного моря", - зазначив він.

 

За словами Чубарова, негайне втручання в ситуацію посла України в Румунії Олександра Банькова і консула посольства України в Румунії Павла Некрасова дозволили через 3,5 години чекання вирішити ситуацію, і близько 7:00 ранку він вже був в готелі, щоб о 9:30 почати виконувати програму перебування.


"Зрозуміло, що те, що трапилося, буде предметом звернення Посольства України в Румунії до компетентних органів Румунії з метою отримати чіткі пояснення причин мого затримання", - додав Чубаров.

 

Він наголосив, що з моменту тимчасової окупації Криму Російською Федерацією він та його колеги виключили зі своїх поїздок країни Центральної Азії, а також Вірменію, Білорусь, Казахстан і Киргизстан.

 

"На територіях цих країн російські спецслужби мають де-факто право арешту переслідуваних Росією осіб, незалежно від їх громадянства. Але не очікував, що отруйні щупальця російських спецслужб постараються дістати мене в Румунії", - уточнив він.

 

Як повідомлялося, 10 грудня голова кримськотатарського Меджлісу Рефат Чубаров повідомив, що ухвалене за результатами "нормандського" саміту комюніке виключає кримських татар із майбутнього обміну утримуваними особами. 

схожі новини