Новини 11:56

СБУ здійснила обшуки в Енергоатомі у справі щодо закупівлі для АЕС

За версією слідства, з метою штучного завищення вартості продукції було виготовлено псевдодоговори купівлі-продажу, бухгалтерську та податкову звітність.

Співробітники Служби безпеки України провели обшуки на держпідприємстві “Енергоатом” у справі про закупівлю обладнання за завищеними цінами. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури у Facebook.

 

“11 грудня 2019 року слідчі Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України провели ряд обшуків у ДП НАЕК «Енергоатом», за місцем роботи та проживання посадовців держпідприємства, які можуть бути причетними до закупівлі обладнання та монтажних робіт для деяких АЕС України за завищеними цінами”, - йдеться у повідомленні.


За версією слідства, у 2017-2018 роках окремі комерційні структури поставили спеціалізовані клапани на загальну суму майже 40 млн грн, попередньо придбавши їх у виробників за ціною, що в чотири рази меншу. З метою штучного завищення вартості продукції було виготовлено псевдодоговори купівлі-продажу, бухгалтерську та податкову звітність, використано ланцюг підприємств «транзитерів».

 

У ГПУ поінформували, що вживаються невідкладні заходи для якнайшвидшого притягнення винних до відповідальності та відшкодування збитків державі. Досудове розслідування триває.

 

Як повідомлялося, 27 листопада Кабмін звільнив очільника НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського.