Новини 2019-12-12 18:02

Фігуранта «справи бронежилетів» відпустили під домашній арешт

Раніше Михайлу Каморянському був призначений запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою 76 млн 840 тисяч грн застави.

У четвер, 12 грудня, Апеляційний суд міста Києва змінив запобіжний захід фігуранту «справи бронежилетів», начальнику управління контролю якості ГУ розвитку та супроводу матеріального забезпечення ЗСУ Михайлу Каморянському на цілодобовий домашній арешт. Про це повідомив Укрінформ.

 

«Суддя, заслухавши позиції сторони захисту та сторони обвинувачення, ухвалила рішення відправити Михайла під домашній арешт. Ми сподіваємося, що зрештою буде чесний вирок», - сказав представник ГУ розвитку та супроводу матеріального забезпечення ЗСУ Сергій Місюра.

 

Також, 11 грудня той самий суд змінив запобіжний захід першому заступнику начальника Головного управління розвитку та супроводу матеріального забезпечення ЗСУ Сергію Почтаренку з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

 

Як зазначається, Каморянський, як і Почтаренко, заявив, що не визнає провини, оскільки завжди діяв у межах своїх повноважень і закони не порушував.

 

Нагадаємо, раніше суд призначив Каморянському  тримання під вартою на два місяці з можливістю застави 76 млн 840 тисяч грн. Справа стосується закупівлі неякісних бронежилетів «Корсар» для ЗСУ. За попередньою змовою високопосадовці Міноборони нібито закупили неякісне майно для ЗСУ за завищеними цінами. Всі вони знали про закупівлю неякісних бронежилетів, проте продовжували організовувати нові закупівлі. З квітня по червень 2019 року службовці не виконали дії, які вони повинні були виконати, що призвело до закупівлі 11 тисяч неякісних бронежилетів на загальну суму близько 100 млн грн. Балістична експертиза встановила, що 70% бронежилетів, закуплених Міноборони, не відповідають технічним вимогам та прострілюються.

 

Також, у справі фігурує генерал-майор, начальник ГУ розвитку і супроводу матеріального забезпечення ЗСУ Дмитро Марченко. Він знав про дефекти закуплених бронежилетів, але не відмовився від отримання партій. 11 листопада Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід  Марченку, призначивши два місяці тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 76,8 млн грн. Міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що рішення суду щодо арешту Марченка є необ'єктивним.

 

13 листопада суд обрав запобіжні заходи ще решти підозрюваних. Зокрема, Почтаренко мав два місяці перебувати під вартою на гауптвахті з можливістю застави у понад 76 млн грн. Для заступниці начальника управління Ольги Капінус і начальника відділу розробки речового майна Василя Саковця обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 3 січня 2020 року.

 

27 листопада Держбюро розслідування повідомило про підозру засновнику – заступнику директора компанії-постачальника неякісного майна. За даними ЗМІ, це, імовірно, Юрій Євтушенко, власник компанії «Темп-3000».

схожі новини