Новини 2019-12-13 13:40

Зеленський подав законопроект щодо видачі громадянства іноземцям

Мова йде, зокрема, про громадян держави-агресора.

Президент Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства». Про це повідомляється на сайті глави держави у п’ятницю, 13 грудня.

 

Як зазначається, документ передбачає звільнення деяких категорій осіб від обов’язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство при набутті українського – за умови складення ними присяги громадянина України.

 

Мова йде про осіб, які проходять (або проходили) військову службу за контрактом у ЗСУ, допомагали у забезпеченні національної безпеки та оборони, за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства.

 

Крім того, передбачається звільнити від обов’язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство осіб, які є громадянами держави-агресора або держави-окупанта та зазнали у своїй країні переслідувань (за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства).

 

Також, законопроект пропонує:

 

  • розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням;
  • скоротити перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства;
  • переглянути підстави для втрати громадянства України;
  • уточнити підстави скасування рішення про оформлення набуття громадянства.

 

Законопроектом також пропонується внести зміни до низки законів, передбачивши подання декларації про відсутність іноземного громадянства особами, які претендують на держслужбу, до органів місцевого самоврядування, в правоохоронних органах тощо.

 

Нагадаємо, 13 серпня Зеленський спростив надання громадянства України росіянам, які зазнали переслідувань через політичні переконання.

схожі новини