Новини 2019-12-13 18:35

Вітренко розповів, про що домовилися з Газпромом у Відні

За словами виконавчого директора Нафтогазу, активна робота триває.

На двосторонніх переговорах з ПАО "Газпром" у Відні (Австрія) домовились продовжувати опрацьовувати варіанти продовження транзиту російського газу в Європу територією України. Про це 13 грудня повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко у Facebook.

 

"Завершили зустріч з Олексієм Міллєром, керівником Газпрому. Домовилися продовжувати опрацьовувати варіанти продовження транзиту", - повідомив він.

 

Вітренко зауважив, що поки рано говорити про узгоджений варіант, але українська сторона займає "максимально конструктивну позицію".

 

За словами Вітренка, активна робота триває.

 

Як повідомлялося, 13 грудня у Відні проходили переговори між НАК "Нафтогаз України", ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" та російським ПАО "Газпром" щодо транзиту російського газу в Європу територією України.

 

Нагадаємо, 18 листопада Газпром направив Нафтогазу офіційну пропозицію щодо продовження терміну дії контракту або укладення однорічного договору про транзит газу. При цьому, необхідними умовами є відмова обох сторін від усіх взаємних претензій у Міжнародному арбітражі й припинення всіх судових розглядів. Крім того, серед умов перераховано: скасування рішення Антимонопольного комітету України про накладення на Газпром штрафу за нібито порушення економічної конкуренції; відкликання клопотання Нафтогазу про ініціювання Єврокомісією розслідування проти російської компанії. Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель назвав пропозицію Газпрому «неприйнятною».

 

У Нафтогазі прогнозують, що у разі припинення транзиту російського газу територією України падіння українського ВВП може становити до 0,7% за результатами 2020 року.

 

9 грудня в Парижі на переговорах в рамках «нормандського» саміту між Україною і Росією щодо газу не було досягнуто домовленості

схожі новини