Новини 2019-12-15 23:01

У США планують покарати РФ за утиски віруючих на окупованій території України

У документі йдеться про те, що російський уряд порушує міжнародне гуманітарне право і міжнародні зобов'язання по повазі і захисті релігійних свобод.

Конгресмени Джо Вілсон і Еммануель Клівер внесли в Конгрес США законопроект щодо підтримки свободи віросповідання на території України і покаранню РФ за релігійні переслідування на окупованій частині території України. Про це свідчить опублікований документ на сайті законодавчого органу.

 

У документі йдеться про те, що російський уряд порушує міжнародне гуманітарне право і міжнародні зобов'язання по повазі і захисті релігійних свобод.

 

"Більше п'яти років РФ незаконно утримує в окупації Крим і частина Донбасу збройними формуваннями, якими вона керує. Службовці і найманці Кремля викрадають, заарештовують і катують людей в цих регіонах за їх віросповідання. Уряд Росії порушує міжнародне гуманітарне право і міжнародні зобов'язання по повазі і захисті релігійних свобод ", - йдеться в тексті.

 

Крім того, вказується, що російські посадовці несуть відповідальність за релігійні переслідування, і законопроект повинен допомогти залучити їх до відповідальності.

 

Конгресмени відзначають, що порушення, які РФ здійснює на окупованій і контрольованій території, переважно спрямовані проти Православної Церкви, Української Греко-католицької Церкви, протестантів і Свідків Єгови.

 

Як повідомлялося, Синод Православної церкви України закликав міжнародні організації захистити від гонінь українські церкви в анексованому Росією Криму та на територіях тимчасово окупованих Луганської та Донецької областей.

схожі новини