Новини 2019-12-16 11:25

Конкурсна комісія обрала нового голову НАЗК

Мова йде про Олександра Новікова.

У понеділок, 16 грудня, конкурсна комісія обрала новим головою Національного агентства з питань запобігання корупції Олександра Новікова. Про це передає УНН з фінального засідання конкурсної комісії з обрання голови НАЗК.

 

 

Як зазначається, за кандидатуру Новікова проголосували одноголосно – усі шість членів комісії.

 

«Комісія оцінила його як кандидата, який найліпше відповідає вимогам, має належний досвід», - сказав колишній експерт Ради Європи з питань боротьби з корупцією Тильман Хоппе.

 

Відповідно до декларації за 2018 рік, Новіков працює в Генпрокуратурі України і заробив 562 481 грн.

 

Як повідомляється на сайті антикорупційної організації Transparency International Ukraine, Новіков – прокурор Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності ГПУ. Зараз одна з його гучних справ у суді – щодо можливого підроблення результатів ЗНО. У 2015 році він був претендентом на посаду голови / першого заступника голови Спеціальної антикорупційної прокуратури.

 

Як передає «Українська правда», серед кандидатів на посаду голови НАЗК також були: голова правління ГО «Харківський антикорупційний центр» Дмитро Булах; директор Харківського теруправління НАБУ Юрій Кравченко; керівник Управління внутрішнього контролю НАБУ Роман Осипчук; антикорупційний експерт Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE) Іван Пресняков; професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права НаУКМА Микола Хавронюк; керівник Третього відділу детективів НАБУ Олександр Цивінський та заступник керівника Управління внутрішнього контролю НАБУ Микола Юпатін.

 

Нагадаємо, 16 жовтня президент Володимир Зеленський підписав законопроект, який змінює форму управління НАЗК з колегіальної на одноосібну. Керувати відомством замість п'яти членів буде голова, якого призначає і звільняє Кабмін.

 

20 жовтня НАЗК тимчасово очолила Наталія Новак.

схожі новини