Новини 2019-12-18 17:31

Новий голова Інституту нацпам’яті озвучив першочергові завдання на посаді

Мова йде передусім про завершення декомунізації.

Першочерговими завданнями нового голови Українського інституту національної пам’яті Антона Дробовича є декомунізація, визнання Голодомору геноцидом українського народу на міжнародній арені та протидія російській агресії. Про це Дробович розповів в інтерв’ю Deutsche Welle у середу, 18 грудня.

 

Відповідаючи на запитання, з яких першочергових кроків він розпочинає роботу, Дробович зазначив: «Це декомунізація, передусім: слід її закінчити».

 

Другим завданням є завершення процесу визнання Голодомору геноцидом українського народу на міжнародній арені.

 

«Тобто, продовження зусиль в цьому плані - збільшення кількості країн, які це визнають. І, можливо, навіть уточнення міжнародного законодавства щодо цього питання. Зокрема, йдеться про 260 (III) резолюцію Генасамблеї ООН», - сказав Дробович, додавши, що третій блок – це посилення ролі Інституту в протидії російській агресії, зокрема, щодо боротьби з історичними міфами, які «породжують ворожнечу в українському суспільстві».

 

Нагадаємо, Антона Дробовича Кабмін призначив 4 грудня. Він є доцентом кафедри культурології Національного педагогічного університету імені Драгоманова. Таке рішення уряду прокоментував екс-директор УІНП Володимир В’ятрович. За його словами, це призначення – «чергове неправильне рішення уряду в гуманітарній політиці».