Новини 2019-12-19 12:37

Опитування показало ставлення українців до Зеленського після "нормандської" зустрічі

Крім того, після саміту в Парижі вперше за останні 5 років Ангела Меркель очолила рейтинг світових лідерів за оцінками українців.

 За останні два тижні рівень задоволеності роботою президента Володимира Зеленського зріс з 53 до 62%, а незадоволення – зменшився з 33 до 25%. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" протягом 13-17 грудня 2019 року.

 

Також Зеленський очолює рейтинги довіри українців - йому довіряють 67% опитаних і не довіряють 25%. Далі йде спікер парламенту Дмитро Разумков (28% і 44% відповідно) і очільник партії "Голос" Вакарчук (28% і 59%) співголова фракції "Опозиційна платформа "За життя" Юрій Бойко (23% і 58%), прем'єр-міністр Олексій Гончарук (22% і 44%), та лідерка ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко (19% і 74%).

 

Зауважимо, у ході опитування 66% осіб зазначили, що добре поінформовані про саміт у нормандському форматі, який відбувся 9 грудня. З них близько 40% вважають результати проведення саміту швидше успіхом президента Зеленського, половина – ані успіхом, ані невдачою. Тільки 7% побачили лише негативні результати.

 

Водночас 20% респондентів щось чули про саміт, лише 12% – не знають нічого. Найбільш поінформовані про саміт старші респонденти, виборці "ЄС" та "Опозиційної платформи "За життя".

 

За наявними даними, після саміту в Парижі українці покращили своє ставлення до канцлера Німеччини Меркель (позитивне ставлення зросло з 60 до 69%) та Президента Франції Макрона (з 39 до 52%). В результаті Меркель вперше за останні 5 років очолила рейтинг світових лідерів за оцінками українців, випередивши президента Білорусі Лукашенка, до якого позитивно ставляться 65% опитаних українців.

 

Своєю чергою, ставлення до президента РФ Владіміра Путіна не змінилося: позитивно ставляться 16%, негативно – 72%.

 

Загалом, третина опитаних українців вважають, що за підсумками року у діях Зеленського було більше успіхів, аніж невдач. 41% сказали, що у діях глави держави успіхів та поразок було порівну. Лише 14% зазначили, що у його роботі переважали невдачі. Останню тезу найбільше підтримують виборці "Європейської солідарності".

 

Натомість оцінюючи діяльності Кабінету Міністрів та Верховної Ради респонденти були більш критичними: близько чверті вважають, що у їхніх діях було більше невдач. Близько 40% сказали, що успіхів та невдач було порівну і лише близько 10% вважають, що було більше успіхів. Цікаво, що більш критичні оцінки щодо роботи цих інституцій спостерігалися серед виборців усіх парламентських партій за винятком партії "Слуга народу". Водночас навіть серед симпатиків цієї політичної сили переважали нейтральні оцінки.

 

Згідно результатів опитування, 40% опитаних вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 38% – у неправильному, 22% – не змогли оцінити. 

 

У дослідженні взяли участь українці від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%. 

 

Раніше опитування показало, мешканці яких міст найбільше незадоволені курсом України.