Новини 2019-12-20 13:09

Теорію щодо вручання України в американські вибори Трампу міг нав’язати Путін – WP

Дані розвідки США свідчать про те, що втручалася якраз Росія.

Ідею того, що Україна могла втручатися в американські вибори 2016 року, президенту США Дональду Трампу міг «підкинути» російський президент Владімір Путін. Про це пише The Washington Post, чия стаття базується на інтерв’ю з 15 колишніми посадовцями, що говорили на умовах анонімності.

 

Як зазначається, втручанням України Трамп переймався з першого дня на посаді і багато років розповідав своєму оточенню, що Україна намагалася завадити йому перемогти на виборах. Натомість даним розвідки США про те, що саме Росія систематично втручалася у виборчу кампанію, Трамп відмовлявся вірити.

 

WP зазначає, що після приватної зустрічі в липні 2017 року з Путіним на саміті G20 у Гамбурзі Трамп почав ще більш наполегливо стверджувати, що Україна намагалася повалити його.

 

«Один колишній високопоставлений чиновник Білого дому розповів, що Трамп навіть в якийсь момент відверто заявив, що знає про те, що саме Україна насправді винна, тому що «Путін сказав мені», - йдеться у статті. Ще двоє колишніх американських чиновників підтвердили, що чули історію про такий коментар Трампа.

 

Занепокоєння вищих посадових осіб Білого дому підкреслює давні побоювання всередині адміністрації щодо здатності Путіна впливати на погляди Трампа.

 

Нагадаємо, два роки щодо обставин приписуваного Росії втручання в хід виборів вів екс-спецпрокурор США Роберт Мюллер. Росія це втручання заперечує. За даними ЗМІ, для дискредитації «російського» розслідування Мюллера Трамп у телефонній розмові тиснув на прем'єра Австралії Скотта Моррісона.

 

Нині теорія про те, що Україна нібито втручалася в американські вибори 2016 року, озвучується у справі про імпічмент Трампа. 25 липня він спілкувався з українським президентом Володимиром Зеленським. За даними ЗМІ, у той же період була заблокована військова допомога для України від США – 400 млн доларів.

 

25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму тієї розмови. За її результатами члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну для отримання політичної вигоди на президентських виборах у США. 

 

10 жовтня Зеленський повідомив, що українська сторона готова розслідувати можливе втручання України у вибори США. «Підстави для цього, напевно, є», - сказав він.

 

22 жовтня під час виступу в Конгресі тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що Трамп поставив під умову відновлення військової допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Burisma та можливе втручання українців в американські вибори. 23 жовтня Трамп ці свідчення заперечив: «Не можна мати quid pro quo («послуга за послугу» - Ред.) без quo», - сказав він.

 

21 листопада екс-радниця Трампа з питань Росії та Європи Фіона Гілл назвала висловлювання про нібито вплив України на вибори в США «вигадкою, розробленою й поширеною самими спецслужбами РФ». 

 

26 листопада державний секретар США Майк Помпео запропонував провести розслідування щодо можливого втручання України у вибори.

 

3 грудня заступник держсекретаря США Девід Гейл підтвердив, що не існує доказів втручання України у вибори.

 

11 грудня Трамп застеріг голову російського Міністерства закордонних справ Сєргєя Лаврова від спроб Росії втручатися у вибори в США у 2020 році.