Новини 2019-12-20 16:25

Одеські журналісти звернулися з вимогами до президента, МВС і ГПУ

Останні три роки Одещина стабільно знаходиться в першій п’ятірці регіонів-лідерів з порушень свободи слова.

Одеські журналісти звернулися з вимогою узяти на контроль розслідування всіх фактів нападу на журналістів Одещини за останні три роки та сприяти захисту прав журналістів. Про це йдеться у заяві на адресу президента, Кабміну, Генпрокуратури, Міністерства внутрішніх справ та Нацполіції, що оприлюднена на сайті Інституту масової інформації у п’ятницю, 20 грудня.

 

«В регіоні фактично відсутня будь-яка гарантія безпечної роботи представників ЗМІ, а журналісти регіону потерпають від бездіяльності місцевих посадовців у питаннях захисту свободи слова та гідності», - йдеться у заяві.

 

Зазначається, що останні три роки Одещина стабільно знаходиться в першій п’ятірці регіонів-лідерів з порушень свободи слова. За даними моніторингу свободи слова ІМІ, у 2019 році Одеська область стала лідером серед регіонів (не враховуючи Києва) за кількістю порушень прав журналістів. Зокрема, станом на грудень цього року зафіксовано 18 випадків порушень.

 

Зокрема, журналісти вимагають:

 

  • від керівництва держави – взяти на контроль розслідування всіх фактів нападу на журналістів в Одеській області за останні три роки та сприяти захисту прав журналістів, їх законній професійній діяльності;
  • від правоохоронних органів – своєчасно реагувати, повно, вчасно і відповідально розслідувати всі випадки нападів на журналістів, встановити нападників і замовників. Гарантувати дотримання необхідних правових процедур при розслідуванні;
  • від Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції України, Генеральної прокуратури – забезпечити публічний звіт від очільників правоохоронних органів Одеської області в січні 2020 року про хід розслідування кримінальних проваджень щодо нападу на журналістів в Одеській області та перешкоджання їх професійній діяльності протягом останніх трьох років.

 

Нагадаємо, 20 грудня співробітники Національного антикорупційного бюро прибули до будівлі на вулиці Канатній в Одесі, де працює редакція каналу «Думская TV» і розпочали обшуки, мотивуючи питаннями, що виникли до одного із власників приміщення. Керівництво телеканалу вважає обшуки політично мотивованими.

 

Натомість у НАБУ повідомили, що слідчі дії здійснюють у межах розслідування можливих зловживань службовців Одеської облради під час продажу у вересні 2018 року нежитлових приміщень за адресою Лідерсівський бульвар, 13 (Одеса) на користь ТОВ «Крок вперед».