Новини 2019-12-23 12:31

Газові домовленості та призупинене будівництво "Північного потоку - 2". Головне за вихідні

Тиждень.ua зібрав головні новини за вихідні дні.

У МЗС Росії заявили про "нову перешкоду" для обміну між Україною та ОРДЛО

 

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що для обміну утримуваними особами між Україною і тимчасово окупованими районами Донбасу у Мінську з'явилася "нова перешкода".

 

За його словами, у Парижі закликали контактну групу погодити списки "для обміну всіх встановлених на всіх встановлених".

 

"Мета - "всіх на всіх", але коли вони всі ці роки формували списки, то виявилося, що не всі взаємно підтверджені. Тепер у контактній групі з'явився новий критерій: встановлені - так, але вони не всі "процесуально очищені". Це означає нову перешкоду до того, щоб люди до Різдва і Нового року повернулися додому", - сказав глава МЗС Росії.

Російський "Газпром" виплатить Україні 3 млрд доларів боргу

Російська сторона погодилася виплатити Україні 3 мільярди доларів боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу. Про це повідомив помічник президента України Андрій Єрмак за результатами газових переговорів.

 

За його словами, попередньої угоди вдалося досягти на переговорах про транзит газу, що відбулися у Мінську, де був також присутній Єрмак.

 

"Ми матимемо транзитний контракт на вигідних для України умовах. Завдяки цим домовленостям Україна отримає 3 мільярди доларів згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу", - підтвердив Єрмак.

Він також уточнив, що російський "Газпром" виплачуватиме борг грошима, а не газом, як обговорювалося раніше.

 

Швейцарська компанія призупинила будівництво "Північного потоку-2"

 

Швейцарська компанія Allseas призупинила участь у будівництві газовопроводу "Північний потік-2" через набуття чинності законом про оборонний бюджет США. Про це свідчить заява, опублікована на офіційному сайті Allseas.

 

У компанії заявили, що призупиняють свою діяльність щодо трубопроводу "Північний потік-2" у зв'язку з прийняттям закону про оборонний бюджет США (NDAA).

 

Компанія також очікує вказівок, що містять необхідні нормативні, технічні та екологічні роз'яснення від відповідного органу США.

схожі новини