Новини 2019-12-23 15:40

У Зеленського відреагували на запуск потягів Керченським мостом

23 грудня в РФ заявили про завершення будівництва мосту.

Представництво президента Володимира Зеленського у Криму наголосило на протиправності запуску залізничного сполучення РФ-Крим. Про це повідомляється на сайті відомства у понеділок, 23 грудня.

 

«Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим наголошує на протиправності запуску залізничного сполучення між Росією та тимчасово окупованою Російською Федерацією територією України – Автономною Республікою Крим та м. Севастополь, який відбувся 23 грудня 2019 року», - йдеться в повідомленні.

 

Також, у представництві засудили неузгоджений з Україною візит 23 грудня російського президента Владіміра Путіна до Криму.

 

«Такі дії РФ є грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України, нехтуванням Кремлем загальновизнаних принципів і норм міжнародного права», - зазначається в повідомленні.

 

Наголошується, що жодні дії РФ щодо Криму не змінять закріплений у Конституції України та міжнародно-визнаний статус Автономної Республіки Крим і м. Севастополь як невід’ємних частин території України.

 

Нагадаємо, 23 грудня у Росії заявили про завершення незаконного будівництва залізничної частини мосту через Керченську протоку до окупованого РФ Криму. Перший потяг рушить з Петербурга до Севастополя.

 

Зауважимо: будівництво так званого «Кримського мосту» тривало з 2015 року – з порушеннями міжнародного права, оскільки Україна не давала дозволу на будівництво. У травні 2018 року в окупованому Криму офіційно відкрили автомобільну частину мосту.