Новини 2019-12-24 09:32

ООН відреагувала на запуск потягів Керченським мостом

Резолюції Генасамблеї безпосередньо засуджують будівництво мосту як грубе порушення Статуту Організації.

Генсекретар ООН Антоніу Гутерреш відреагував на інформацію про запуск залізничного сполучення РФ з анексованим Кримом через Керченський міст. Про це повідомив представник України в ООН Олег Ніколенко у Facebook у понеділок, 23 грудня.

 

«Маємо реакцію Генерального секретаря ООН на відкриття залізничного руху через «кримський міст»: мають дотримуватися резолюції про суверенітет та територіальну цілісність України», - йдеться в повідомленні Ніколенка.

 

Він додав, що резолюції Генасамблеї безпосередньо засуджують будівництво мосту як грубе порушення Статуту ООН, а також застерігають російських посадовців від неузгоджених візитів на Кримський півострів.

 

Зауважимо: раніше тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко надіслав генсеку ООН лист, у якому поінформував його про ситуацію навколо мосту в Керченській протоці.

 

Як повідомлялося, 23 грудня у Росії заявили про завершення незаконного будівництва залізничної частини мосту через Керченську протоку до окупованого РФ Криму. Перший потяг рушить з Петербурга до Севастополя.

 

Своєю чергою, представництво президента Володимира Зеленського у Криму наголосило на протиправності запуску залізничного сполучення РФ-Крим.

 

Нагадаємо: будівництво так званого «Кримського мосту» тривало з 2015 року – з порушеннями міжнародного права, оскільки Україна не давала дозволу на будівництво. У травні 2018 року в окупованому Криму офіційно відкрили автомобільну частину мосту.

схожі новини