Новини 2019-12-27 11:58

Україна стягнула перший штраф за порушення повітряного простору у Криму

Казахська авіакомпанія добровільно сплатила 136 тисяч гривень.

Україна стягнула перший штраф за порушення повітряного простору над окупованим Кримом. Про це повідомляє АрміяInform із посиланням на Державіаслужбу. 

 

 

Зазначається, що літак казахської авіакомпанії Euro-Asia Air у серпні 2019 року здійснив рейс у межах забороненої зони над окупованим півостровом. Після цього Державіаслужба винесла постанову про накладення штрафу за правопорушення в галузі цивільної авіації від 7 листопада 2019 року.

 

На відміну від російських авіаліній, які щодня здійснюють близько ста зльотів-посадок у Криму і не виплачують штрафи, казахські авіалінії визнали свою провину і добровільно сплатили ці 136 тисяч гривень.

 

"Оскільки на підставі норм міжнародного права Україна має гарантувати безпеку польотів у своєму повітряному просторі, в умовах війни з Росією це стало неможливим. Тож після анексії АР Крим, Україна заборонила зліт-посадку з аеропорту "Сімферополь" всім авіакомпаніям і закрила повітряний простір над усією територією півострова ще в березні 2014 року. Відтоді кількість таких порушень перетнула позначку у 200 тисяч і за жодне з них ніхто так і не поніс фінансової відповідальності", - зазначається у повідомленні. 

 

Суми штрафів за порушення повітряного простору в Криму лише цивільними повітряними суднами російських авіакомпаній сягають 13 мільярдів гривень.

 

Нагадаємо, Прокуратура Автономної Республіки Крим 25 грудня розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України компанією "Гранд-Экспресс"

 

схожі новини