Новини 2019-12-31 16:00

Директор Націнституту стратегічних досліджень назвав головне завдання розвитку сектору безпеки й оборони на 2020 рік

Олександр Литвиненко зауважив, що проводити ефективну державну політику неможливо без зміцнення спроможностей основних публічних інститутів.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко заявив, що головним завданням розвитку сектору безпеки й оборони 2020 року має стати збільшення потенціалу стримування, підвищення ціни агресії проти України до неприйнятного рівня. Про це йдеться у спільному проекті The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2020».

 

«Проводити ефективну державну політику неможливо без зміцнення спроможностей основних публічних інститутів. Насамперед ідеться про судову й правоохоронну систему, забезпечення справжнього, а не декларативного верховенства права й утвердження принципів правової держави. І річ не тільки в підвищенні стійкості суспільства та держави до зовнішніх і внутрішніх загроз, а й узагалі в уможливленні суспільного поступу. Головним завданням розвитку сектору безпеки й оборони має стати збільшення потенціалу стримування, підвищення ціни агресії проти України до неприйнятного рівня», — наголошує Литвиненко.

 

Він зауважує, що усе це неможливо зробити без зміни суспільної атмосфери з пошуку ворогів на винайдення рішень наявних проблем, без рішучої відмови від створення дедалі більшої кількості заборон та обмежень, які підривають потенціал стримування замість його зміцнення.

 

«І головне — не боятися. Якщо шанс буде втрачений і Вій таки прийде, всім українцям стане гірше включно з тими, хто сьогодні опирається змінам», — попереджає директор Націнституту.

 

  • Журнал «Український тиждень» десятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.