Новини 2020-01-01 15:17

Закон про скасування депутатської недоторканності набув чинності

Документ було опубліковано 12 вересня 2019 року в парламентській газеті “Голос України”.

В Україні у середу, 1 січня, набув чинності закон "Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)".

 

Документ було опубліковано 12 вересня 2019 року в парламентській газеті “Голос України”, а в прикінцевих положеннях закону зазначається, що він набуває чинності з 1 січня 2020 року.

 

Закон виключає зі статті 80 Конституції положення, що гарантує парламентарям депутатську недоторканність, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради.

 

Таким чином, у статті 80 Конституції залишиться лише норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

 

Закон набув чинності 1 січня 2020 року.

 

Нагадаємо, Верховна Рада 18 грудня остаточно ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до Закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України" (2237).