Новини 2020-01-02 13:10

Замість ліквідованої ГПУ виник Офіс генпрокурора

Відомство почало роботу 2 січня.

У четвер, 2 січня, замість ліквідованої Генпрокуратури виник Офіс Генерального прокурора. Про це повідомляється на сайті відомства.

 

«Офіс Генерального прокурора – центральний орган в системі прокуратури. Він почав роботу 2 січня 2020 року відповідно до наказу генерального прокурора Руслана Рябошапки. Офіс Генерального прокурора створено на місці ліквідованої Генеральної прокуратури України в межах реформування системи, розпочатого у вересні 2019 року», - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, Офіс включає 12 департаментів, вісім окремих управлінь, дві спеціалізовані прокуратури. Всього у відомстві працюють 1,5 тисячі працівників.

 

Наразі сайт ГПУ і Facebook-сторінка ГПУ уже змінили назви на Офіс генпрокурора.

 

Нагадаємо, 23 вересня закон про реформування Генпрокуратури та створення Офісу генпрокурора підписав президент Володимир Зеленський. Відтак, в Україні реформують органи прокуратури, переатестують прокурорів, ліквідують військових прокуратур із одночасним наданням генеральному прокурору права у разі потреби створювати спеціалізовані прокуратури. Регіональні прокуратури стануть обласними, а місцеві - окружними. Максимальна кількість працівників органів прокуратури зменшена з 15 тисяч до 10 тисяч.