Новини 2020-01-02 18:40

Анкара схвалила розміщення військ у Лівії

Турецькі війська підтримуватимуть базований у Триполі уряд прем'єр-міністра Файєса аль-Саррая.

У четвер, 2 січня, турецький парламент схвалив меморандум про розміщення військ у Лівії на підтримку визнаного ООН національного уряду країни. Про це повідомляє The Guardian.

 

Під час спеціального засідання «за» проголосували 325 депутати (184 – проти).

 

Як зазначається, турецьке рішення було піддано критиці Єгиптом, який «рішуче засудив» план. Єгипет заявив, що таке розгортання може «негативно вплинути на стабільність середземноморського регіону» і закликав міжнародне співтовариство негайно реагувати.

 

Турецькі війська підтримуватимуть базований у Триполі уряд прем'єр-міністра Файєса аль-Саррая проти сил командувача Халіфа Хафтара, яких підтримують російські найманці, Єгипет та Об'єднані Арабські Емірати.

 

Як передає Укрінформ, мандат визначає відправлення турецьких військ до Лівії терміном на один рік та передбачає, що межі повноважень будуть окреслені президентом. У документі також вказано, що війська до Лівії потрібно відправляти, оскільки у разі загострення ситуації в цій країні, переростання конфлікту в громадянську війну, це матиме негативний вплив на інтереси Туреччини в регіоні.

 

Зауважимо: 21 грудня 2019 року Туреччина ратифікувала меморандум про порозуміння у питаннях безпеки та військової співпраці з Лівією, що створило юридичну основу для розміщення турецького контингенту.

схожі новини