Новини 2020-01-08 16:30

Суд залишив під домашнім арештом Яну Дугарь

Водночас була скасована ухвала про арешт за місцем прописки – у Новомосковську на Дніпропетровщині – тож жінка перебуватиме в Києві.

У середу, 8 січня, суд залишив під цілодобовим домашнім арештом підозрювану у справі вбивства журналіста Павла Шеремета Яну Дугарь. Водночас суд частково задовольнив апеляцію захисту. Про це повідомило Hromadske з зали суду.

 

Як зазначається, суд не задовольнив вимоги захисту відпустити Дугарь на поруки. Однак, тепер Дугарь перебуватиме під домашнім арештом у Києві, оскільки суд скасував ухвалу суду першої інстанції про цілодобовий домашній арешт за місцем прописки – у Новомосковську на Дніпропетровщині.

 

Жінка проживатиме у квартирі своєї поручительки, колишньої депутатки Оксани Корчинської.

 

Зауважимо: 26-річна Яна Дугарь – військова медсестра, кілька років працювала на Донбасі - в Авдіївці та у Покровську. Вона має військове звання – молодший сержант – та є медсестрою одного з парашутно-десантних батальйонів 25 окремої повітрянодесантної бригади ДШВ ЗС України.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі як підозрювані, окрім Дугарь, фігурують волонтерка та лікарка Юлія Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

  

12 грудня ветеранка Яна Зінкевич оприлюднила довідку про те, що Дугарь була в зоні АТО на момент злочину – з 3 червня по 26 вересня 2016 року.

 

Однак, 13 грудня Печерський районний суд Києва відправив Дугарь під домашній арешт до 8 лютого 2020 року.

схожі новини