Новини 2020-01-09 12:51

Милованов назвав основні норми нового законопроекту про працю

Згідно з новим законопроектом роботодавець повинен виплатити підвищену компенсацію працівнику, якщо звільняє його за власною ініціативою.

Новий законопроект про працю пропонує декілька змін, у тому числі в частині компенсацій звільненим працівникам. Про це у четвер, 9 січня, повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Мілованов у Facebook.

 

Розірвання трудового договору


Новий Трудовий кодекс, як і нинішній, дозволяє розірвати трудовий договір за два тижні до звільнення. Однак, крім письмового повідомлення дозволяється попереджати електронними засобами зв'язку - по електронній пошті, в месенджері і т. д.

 

Причини дострокового звільнення пропишуть в договорі


Нинішній закон передбачає перелік причин, з яких працівник може звільнитися раніше, ніж через два тижні, однак даний перелік неповний і морально застарів. Новий проект пропонує прописати такі причини в трудовому договорі на основі переговорів між роботодавцем і працівником.

 

Компенсації за невиконання трудового договору


Працівник може в будь-який час розірвати трудовий договір, якщо його умови не виконуються. Однак тепер працівник повинен буде письмово надати причини, а роботодавець виплатить компенсацію в розмірі 50 денних зарплат.

 

Обмеження для топ-менеджменту


За угодою сторін право на звільнення за два тижні буде обмежено для топ-менеджменту. Раптове звільнення керівництва може знищити компанію. Сторони зможуть обговорити деталі і компенсацію при наймі на роботу, і зафіксувати це в трудовій угоді.

 

Компенсації при звільненні


Згідно з новим законопроектом роботодавець повинен виплатити підвищену компенсацію працівнику, якщо звільняє його за власною ініціативою. Роботодавець має попередити про звільнення за два місяці, зможе заплатити подвійну зарплату за цей період і звільнити одним днем. Тобто, фактично компенсація тепер гарантована за 4 місяці.

 

При цьому період попередження буде залежати від терміну роботи. А компенсація може досягати і піврічної зарплати.

 

Як повідомлялося, 27 грудня Кабінет міністрів схвалив законопроект про ринок праці. 

схожі новини