Новини 2020-01-13 11:02

МЗС Австрії назвало неприйнятними санкції США проти "Північного потоку-2"

За словами міністра Александера Шалленберга, американці не приховували, що виступають проти "Північного потоку-2" з міркувань економічної політики.

Очільник Міністерства закордонних справ Австрії Александер Шалленберг розкритикував санкції США проти "Північного потоку-2", назвавши їх неприйнятними. Про це він заявив в інтерв’ю Die Press.

 

"Ми відкидаємо екстериторіальний ефект санкцій. Це неприйнятно... Гарантовано, що «Північний потік-2» не зачіпає інтереси України. Американці не приховували, що виступають проти «Північного потоку-2» з міркувань економічної політики", — сказав австрійський міністр.

 

Раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Росія добудує газопровід "Північний потік - 2" своїми силами, оскільки немає технологічних перешкод, для подолання яких потрібна була б допомога ззовні.

 

Як повідомлялося, швейцарська компанія Allseas не планує відновлювати роботи з будівництва газопроводу "Північний потік-2" після введення санкцій США. 

 

Нагадаємо, 17 грудня, Сенат США схвалив закон про оборонний бюджет, що включає положення про санкції проти компаній, причетних до будівництва російського газогону "Північний потік-2".

 

Зауважимо, Росія хоче запустити газогони "Північний потік-2" та "Турецький потік", щоб постачати до Європи газ в обхід України. Зокрема, "Північний потік-2" пролягатиме через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.

 

"Північний потік-2" будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Планувалося завершити його до кінця 2019 року. Запланована потужність "Північного потоку-2" - 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тисяч км. Загальна вартість проекту оцінюється у 9,5 млрд євро.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають "Північний потік-2" як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу.

схожі новини