Новини 2020-01-14 11:03

У політв’язня Джаппарова виявили пухлину

Чоловік не може відкривати рота та ковтати.

У політв’язня Айдера Джаппарова з'явилася пухлина на нижній щелепі. Про це повідомила українська омбудсман Людмила Денісова у Facebook у вівторок, 14 січня.

 

«Утримання політв`язня Айдера Джаппарова в «ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю» спричинило появу пухлини. У незаконно затриманого кримського татарина з'явилася пухлина на нижній щелепі під правим восьмим нижнім зубом, яка переходить в гортань. Через що він не може відкривати рота та ковтати», - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, внаслідок ненадання медичної допомоги у чоловіка є скарги на постійні сильні зубний та головний біль.

 

Денісова звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити заходів.

 

Зауважимо: Айдера Джаппарова незаконно затримано силовиками РФ 10 червня 2019 року у справі «Хізб ут-Тахрір»

 

Ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» заборонена в Росії (Верховний суд РФ заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих «терористичними» - Ред.). Представники «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи. Також, вони кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії і в анексованому Криму.

 

За підозрою в причетності до цієї організації в анексованому Криму затримано близько 70 осіб, деяких з них вже засуджено. У справі «кримських мусульман» (вона ж «справа Хізб ут-Тахрір») загалом проходять дев’ять груп затриманих: ялтинська, білогорська, алуштинська, перша та друга бахчисарайські, перша та друга сімферопольські, красногвардійська та севастопольська групи.

 

схожі новини