Новини 2020-01-15 12:25

Кабмін офіційно призначив нового голову НАЗК

Раніше Олександр Новіков працював у прокуратурі.

У середу, 15 січня, уряд призначив Олександра Новікова головою Національного агентства з питань запобігання корупції. Про це повідомляється на сайті Кабміну.

 

Зауважимо: 16 жовтня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав законопроект, який змінює форму управління НАЗК з колегіальної на одноосібну. Керувати відомством замість п'яти членів буде голова, якого призначає і звільняє Кабмін.

 

20 жовтня НАЗК тимчасово очолила Наталія Новак.

 

16 грудня Новіков став переможцем конкурсного відбору на посаду голови.

 

Як повідомляла антикорупційна організація Transparency International Ukraine, Новіков – прокурор Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності ГПУ. Одна з його гучних справ у суді – щодо можливого підроблення результатів ЗНО. У 2015 році він був претендентом на посаду голови / першого заступника голови Спеціальної антикорупційної прокуратури.

 

Серед кандидатів на посаду голови НАЗК також були: голова правління ГО «Харківський антикорупційний центр» Дмитро Булах; директор Харківського теруправління НАБУ Юрій Кравченко; керівник Управління внутрішнього контролю НАБУ Роман Осипчук; антикорупційний експерт Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE) Іван Пресняков; професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права НаУКМА Микола Хавронюк; керівник Третього відділу детективів НАБУ Олександр Цивінський та заступник керівника Управління внутрішнього контролю НАБУ Микола Юпатін.