Новини 2020-01-16 12:39

Рада в першому читанні ухвалила законопроект про гральний бізнес

«За» проголосували 260 народних обранців, «проти» - 108.

У четвер, 16 січня, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект щодо легалізації грального бізнесу. Про це повідомляється на сторінці документу №2285-д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» на сайті парламенту.

 

«Готується на друге читання», - йдеться в повідомленні. Зазначається, що «за» проголосували 260 народних обранців, «проти» - 108.

 

Як цитує Укрінформ голову підкомітету з питань організації та оподаткування грального бізнесу комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олега Марусяка під час презентації законопроекту, документ передбачає введення вікових обмежень і дозволяє грати в азартні ігри особам старшим 21 року.

 

Також, законопроект запроваджує кримінальну відповідальність за організацію азартних ігор без ліцензії і дозволяє розташовувати зали з гральними автоматами лише у готелях, які мають три, чотири або п’ять зірок. Резидентам держави-агресора буде заборонено мати гральний бізнес в Україні. Також, передбачається регулювання «класичних» лотерей.

 

Крім того, документ забороняє рекламувати азартні ігри як спосіб легкого збагачення.

 

За словами Марусяка, за попередніми підрахунками, бюджет може за перший рік отримати від 2,5 до 4 млрд грн податку від грального бізнесу.

 

Нагадаємо, в Україні гральний бізнес заборонений з 2009 року.

 

У серпні 2019 року на бізнес-форумі в Туреччині президент Володимир Зеленський анонсував легалізацію азартних ігор. За його словами, буде стимулювати розвиток туристичного кластера регіону біля Чорного моря.

 

У грудні Кабмін виключив можливість розповсюдження грального бізнесу під виглядом державних лотерей, відтак заклади з автоматами для азартних ігор не зможуть нелегально працювати під виглядом таких лотерей.