Новини 2020-01-16 17:55

СБУ викрила екс-військову Нацгвардії, завербовану терористами "ДНР"

Затриманій оголошено про підозру.

Служба безпеки України викрила у Маріуполі колишню військову Нацгвардії, яка сприяла діяльності терористичної організації "МДБ ДНР". Про це повідомляє прес-служба СБУ. 

 

"Оперативники спецслужби встановили, що у поле зору так званої спецслужби "ДНР" жінка потрапила у 2015 році під час проходження військової служби в одній з військових частин НГУ. Представники "МДБ ДНР" здійснили її вербування, провели інструктаж щодо дотримання заходів конспірації, надали агентурний псевдонім, обумовили способи двостороннього та екстреного зв’язку. У ході подальших комунікацій вони відпрацювали завдання щодо збирання та передачі інформації про виконання військовою частиною бойових завдань у районі проведення ООС (АТО), а також хотіли отримати персональні дані українських військовослужбовців і членів їх сімей", - йдеться у повідомленні. 

 

Правоохоронці провели обшук за місцем проживання зловмисниці та виявили комп’ютерну техніку із доказами спілкування з бойовиками. 

 

Наразі їй оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, судом обрано запобіжний захід. 

 

Нагадаємо, у жовтні контррозвідники Служби безпеки України викрили у Дніпропетровській області завербованого ФСБ Російської Федерації пропагандиста "русcкого мира", який закликав до порушення територіальної цілісності нашої держави.