Новини 2020-01-21 10:34

У Європі зняли арешт із активів Газпрому. У Нафтогазі пояснили

Арешти накладалися для того, щоб примусити російську компанію сплатити борг.

Російська газовидобувна компанія "Газпром" заявила про зняття арешту зі своїх активів, накладеного на вимогу компанії "Нафтогаз Україна" Англією, Уельсом, Нідерландами та Люксембургом. Про це повідомляє Reuters

 

 

Газпром отримав відповідні підтвердження від місцевих консультантів, йдеться у повідомленні. 

 

У Нафтогазі пояснили, що "ці арешти накладалися на активи Газпрому в різних юрисдикціях, щоб примусити його заплатити борг за рішенням Стокгольмського арбітражу". 

 

"Ми отримали $2,9 млрд грошима від Газпрому 27 грудня 2019 року. Борг стягнуто", - повідомляють у компанії. 

 

Як повідомлялося,  28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітражний трибунал ухвалив рішення на користь Нафтогазу в спорі з Газпромом.

 

Трибунал підтвердив порушення Газпромом зобов’язань щодо обсягів транзиту та присудив компенсацію в розмірі 4,63 млрд дол. За цим рішенням Газпром мав сплатити Нафтогазу близько 2,56 млрд дол., з урахуванням остаточного розрахунку за газ, поставлений в 2014 та 2015 роках.

 

Першу частину компенсації - 2,1 млрд дол. з присуджених 4,63 млрд дол. Нафтогаз отримав у вигляді газу, що був поставлений Газпромом у 2014 році. Нафтогаз відобразив цю частину виграшу у звітності за 2017 рік і сплатив відповідні податки і дивіденди до державного бюджету у 2018 році.

 

Нагадаємо, 21 грудня Україна оприлюднила протокол зустрічі щодо газу представників Європейського Союзу, України та Російської Федерації, а також компаній цих країн, яка відбулася у Берліні і Мінську 19 і 20 грудня.

 

27 грудня Україна отримала 2,918 млрд дол. США від російського "Газпрому" на виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

схожі новини