Новини 2020-01-21 12:48

Більшість українців вважають, що держслужбовці повинні спілкуватися українською – дослідження

Статус російської мови як офіційної в окремих регіонах України підтримують 15%, а як другої державної – 12%.

80% українців вважають, що всі держслужбовці повинні у робочий час спілкуватися державною мовою. Про це йдеться в дослідженні, проведеному Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова та оприлюдненому у вівторок, 21 січня.

 

Також, 79% дотримуються думки, що в українських ЗМІ принаймні половина наповнення має бути українською.

 

69% українців вважають, що російська мова має вільно використовуватися у приватному житті, але українська  залишається єдиною державною.

 

Статус російської мови як офіційної в окремих регіонах України підтримують 15%, а як другої державної, поряд з українською – 12%.

 

Зазначається, що однозначно обстоюють українську як єдину державну в західних регіонах (92%), де статус російської мови як офіційної в окремих регіонах підтримують лише 4%, а як другої державної – менше відсотка.

 

Найбільш значущий статус російської мови підтримують у Східному регіоні: 24% обстоюють можливість російської мови як офіційної в регіонах, а 31% виступає за те, щоб російська мова стала другою державною.

 

Водночас, 81% українців впевнені в тому, що українська мова є важливим атрибутом незалежності України, причому так вважають в усіх регіонах. Найбільше на заході України, найменше – на сході.

 

Загальнонаціональне дослідження проведене 13-18 грудня 2019 року в усіх регіонах, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 повнолітніх респондентів.

 

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року було ухвалено закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

 

6 грудня Венеціанська комісія Ради Європи розкритикувала ЗУ про забезпечення функціонування української мови, заявивши, що він не забезпечує баланс між українською мовою та мовами національних меншин. Так, Рада Європи закликала Україну призупинити дію закону про державну мову, поки не буде підготовлений закон про мовні права національних меншин.

 

Як раніше зазначила міністр освіти Ганна Новосад, з вересня 2020 року російськомовні школи перейдуть на українську мову навчання. 

 

схожі новини