Новини 2020-01-21 19:29

"ЛітАкцент року - 2019". У Києві нагородили переможців літературного рейтингу

Найкращі українські книжки обирали Богдана Романцова, Роксоляна Свято, Ростислав Семків, Ярослава Стріха та Тетяна Трофименко.

У вівторок, 21 січня, у київській Книгарні "Є" відбулась церемонія нагородження переможців книжкового рейтингу "ЛітАкцент року-2019". Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

Кращі книжки обиралися в трьох номінаціях: 

  • Поезія;
  • Проза;
  • Літературознавство, есеїстика й художній репортаж.

Переможців рейтингу обирали Богдана Романцова, Роксоляна Свято, Ростислав Семків, Ярослава Стріха та Тетяна Трофименко.

 

 

Так, у номінації "поезія" перемогла Катерина Калитко зі збіркою "Ніхто нас тут не знає, і ми нікого" (Meridian Czernowitz). Крім Калитко, у короткому списку номінації були заявлені Ія Ківа "Перша сторінка зими" (Дух і Літера) і Мирослав Лаюк "Троянда" (Видавництво Старого Лева).

 

Найкращою прозовою книжкою став роман Гаськи Шиян "За спиною" (Фабула). Також на перемогу претендували Тамара Горіха Зерня з книгою "Доця" (Білка) та Оксана Луцишина з романом "Іван і Феба" (Видавництво Старого Лева).

 

Перше місце у номінації "літературознавство, есеїстика й художній репортаж" посіла книжка Діани Клочко "65 українських шедеврів. Визнані й неявні" (ArtHuss). З нею конкурували Олег Криштопа з художнім репортажем "Останні українці Польщі" (Discursus) та Максим Нестелєєв з літературознавчим текстом "Лабіринти американського постмодернізму" (Темпора).

 

Крім того, журі "ЛітАкценту" вручило дві спецвідзнаки, їх отримали Тамара Горіха Зерня та Ія Ківа.

 

Також під час церемонії нагородження мала бути вручена антипремія "Золота булька" за найгіршу книжку 2019 року. Однак  "ЛітАкцент" вирішив її нікому не присуджувати, зазначивши, що минулого року на українському книжковому ринку не з'являлося поганих видань.

схожі новини