Новини 2020-01-22 16:29

Імпічмент Трампа. У Білому домі оприлюднили листування про затримку допомоги Україні

Опубліковані листи свідчать, що замороження допомоги могли планувати ще до розмови Зеленського з американським президентом.

Адміністративно-бюджетне управління Білого дому на вимогу незалежної організації American Oversight надало листування щодо затримки військової допомоги Україні.

 

 

У документі міститься листування, у тому числі, співробітниці Пентагону Елейн МакКастер та заступника директора Адміністративно-бюджетного управління Майкла Даффі.

 

Як зазначають в організації, опубліковане листування може свідчити, що затримку військової допомоги Україні готували до телефонної розмови президента США Дональда Трампа з українським лідером Володимиром Зеленським. 

 

У листах МакКастер висловлювала занепокоєння тим, наскільки законною є затримка військової допомоги. Згодом Даффі у листі повідомив, що допомогу необхідно терміново розморозити, причин він не називає. 

 

 

Серед оприлюднених документів є також копія записки від 25 липня, яка підтверджує відмову надавати допомогу Україні.

 

 

Деякі з наданих документів раніше не були представлені Конгресу США у рамках розслідування. 

 

Як повідомлялося, приводом до імпічменту президента США стала оприлюднена 25 вересня 2019 року офіційна стенограма телефонної розмови Трампа та президента Володимира Зеленського за 25 липня. Пізніше Комітет з питань розвідки Палати представників США оприлюднив скаргу неназваного співробітника американських спецслужб щодо порушень під час розмови Трамп-Зеленський.

 

Зеленський заявив, що думав, нібито опублікують тільки репліки Трампа.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько відігравав ключову роль у політиці США щодо України.

 

Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну для отримання політичної вигоди на президентських виборах у США. З 13 листопада у Конгресі стартували перші відкриті слухання щодо імпічменту.

 

18 грудня Палата представників Конгресу США проголосувала за оголошення імпічменту Трампу.

 

16 січня Сенат США офіційно розпочав судовий процес щодо імпічменту. 21 січня розпочався розгляд.

схожі новини