Новини 2020-01-22 17:03

СБУ викрила корупційну схему в «оборонці» на понад 32 млн грн

Одним з фігурантів справи виявився діючий співробітник Міноборони

Служба безпеки України 22 січня заявила про викриття контррозвідкою механізму привласнення понад 32 млн гривень бюджетних коштів під час виконання державного оборонного замовлення. Серед фігурантів справи ‒ діючий посадовець Міноборони.

 

Згідно з повідомленням, у 2017-19 роках власник одного з чернігівських підприємств уклав із Міністерством оборони контракти на 100 мільйонів гривень. Один із договорів, зокрема, передбачав поставки пристроїв для систем захисту бойових гелікоптерів.

 

«Третину із перерахованої Міністерством суми постачальник привласнив. У змові із колишніми високопосадовцями відомства, серед яких ексзаступник міністра, комерсант значно завищив вартість продукції. Таким чином учасники оборудки вивели та привласнили щонайменше 32 мільйони гривень», - поінформували в СБУ.

 

Зауважується, що під час обшуків у військових підрозділах, відповідальних за закупівлю продукції, у Києві, Харкові та Чернігові правоохоронці вилучили матеріали, що доводять функціонування протиправної схеми.

 

Наразі тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до оборудки.

 

Нагадаємо, у грудні 2019 року СБУ викрила керівництво столичного держпідприємства на оборудці з придбання комплектуючих сумнівної якості для потреб української військової авіації.

 

У жовтні Генпрокуратура розпочала три кримінальні провадження щодо розкрадання бюджетних коштів в оборонній галузі. 

схожі новини