Новини 2020-01-22 19:39

Палата громад відхилила поправки Палати лордів щодо Brexit

Раніше Верхня палата затримала голосування за законопроект.

Палата громад парламенту Великої Британії відхилила поправки Палати лордів щодо законодавства про Brexit. Про це повідомляє Reuters

 

Зокрема, серед правок - вимога надати громадянам ЄС, що проживають на території Британії, фізичний документ, який підтвердить їхнє право і надалі проживати на території держави. 

 

Як повідомлялося, 21 січня Палата лордів парламенту Великої Британії проголосувала за внесення правок до законодавства про вихід Британії з Євросоюзу. 

 

Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією.

 

19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року. Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. 

 

22 жовтня Джонсон заявив, що якщо парламент не проголосує за графік розгляду законопроекту про Brexit, він відкличе законопроект і розпочне підготовку до загальних виборів. 25 жовтня прем'єр оголосив, що планує провести вибори 12 грудня - перші грудневі вибори з 1923 року.

 

28 жовтня лідери країн ЄС погодилися відтермінувати Brexit до 31 січня. Джонсон формально погодився на запропоноване ЄС відтермінування дати виходу країни з блоку до 31 січня 2020 року (Джонсон неодноразово заявляв, що Британія покине ЄС 31 жовтня – з угодою з ЄС, або без неї - Ред.).

 

На виборах 12 грудня Консервативна партія під керівництвом Джонсона отримала монобільшість: за консерваторів проголосували 43,6% британців.

 

20 грудня 2019 року у Британії остаточно проголосували за вихід із ЄС. 

 

10 січня Палата громад парламенту Великої Британії остаточно підтримала законодавство про вихід держави із Європейського Союзу.