Новини 2020-01-23 10:18

«Прилетіли до Ізраїлю й дізналися». Основний захід Всесвітнього форуму пам’яті Голокосту відбудеться без Зеленського

За словами президента, через брак місць місця президента України та української делегації передали тим, хто пережив Голокост.

Президент України Володимир Зеленський 23 січня повідомив, що прилетівши в Ізраїль з’ясувалося, що через великий інтерес до п'ятого Всесвітнього форуму пам’яті Голокосту та обмежену кількість місць на подію важко потрапити багатьом з тих, хто пережив цю трагедію. Тому було вирішено передати місце глави української держави та місця делегації України цим людям.

 

«Прилетіли до Ізраїлю й дізналися, що на Всесвітній форум пам’яті Голокосту через величезний інтерес до події та обмежену кількість місць важко потрапити багатьом з тих, хто пережив цю страшну трагедію. Вирішили передати моє місце та місця делегації України цим мужнім, унікальним людям», - написав він на своїй сторінці у Facebook.

 

 

Зеленський з посиланням на повідомлення преси зауважив, що так само вчинили деякі міністри ізраїльського уряду.

 

«Вважаю, що це правильно. До того ж це жодним чином не скасовує вшанування пам’яті жертв однієї з найстрашніших трагедій ХХ століття делегацією України. Братимемо участь у всіх передбачених заходах і проведемо заплановані зустрічі з Президентом, Прем’єр-міністром та Спікером Кнесету Держави Ізраїль. Але на основний захід мають потрапити ті, хто на це найбільше заслуговує. Ті, хто здійснив найвеличніший подвиг – зберіг життя тоді, коли його практично неможливо було зберегти», - повідомив президент.

 

Але, за його словами, «на основний захід мають потрапити ті, хто на це найбільше заслуговує. Ті, хто здійснив найвеличніший подвиг – зберіг життя тоді, коли його практично неможливо було зберегти».

 

Нагадаємо, 23 січня Зеленський розпочав офіційний візит до Ізраїлю. Планувалося, що він участь у п’ятому Всесвітньому форумі пам’яті Голокосту, присвяченому 75-й річниці звільнення концтабору Аушвіц (Освенцим). Крім того, анонсувалася зустріч президента України з керівництвом Ізраїлю та представниками ізраїльських ділових кіл.

 

П'ятий Всесвітній форум пам'яті Голокосту під назвою «Пам'ятати про Голокост, боротися з антисемітизмом», приурочений до 75-річчя звільнення жертв концтабору Освенцим, проходить у Єрусалимі 22-23 січня. 

схожі новини