Новини 2020-01-23 14:10

НАБУ повідомило про підозру шістьом особам у заволодінні 54 мільйонів з держбюджету

Мова йде ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 ККУ («привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»).

У середу, 22 січня, Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру шістьом особам у заволодінні та легалізації понад 54,179 млн грн з держбюджету України. Про це повідомляється на сайті НАБУ.

 

Як зазначається, мова йде про:

 

  1. колишнього урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини;
  2. колишнього першого заступника міністра юстиції (повідомлено про підозру в порядку  ст. 135, ст. 278 КПК України);
  3. бенефіціара приватної компанії;
  4. трьох осіб, наближених до колишнього народного депутата України.

 

Слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 років організували схему з використанням механізму звернення до ЄСПЛ. Вони ввели в оману європейську інституцію, не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

 

Зокрема, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой Мандарин Ойл», підконтрольного колишньому нардепу, за вказівкою останнього підготував та надіслав до ЄСПЛ заяву про стягнення з українського бюджету 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

 

Попри рішення суду на свою користь, «Золотой Мандарин Ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався і не повідомив про це ЄСПЛ. Так само ТОВ приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екс-народним депутатом-організатором схеми, що сталося за півроку до звернення до ЄСПЛ.

 

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ екс-депутат домовився з керівництвом Мін’юсту, за сприяння якого Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору. На її підставі він зобов’язався сплатити на користь «Золотого Мандарину Ойл» 54,179 млн грн із держбюджету – за зобов’язаннями, які виникли між приватними юрособами. У лютому 2016 року Мін’юст перерахував гроші.

 

Розслідування розпочалося у червні 2017 року.

 

Мова йде ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 ККУ («привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»).

 

Нагадаємо, раніше слідчий суддя арештував 247 млн грн у кримінальному провадженні щодо легалізації доходів по фінансових операціях оточенням президента-втікача Віктора Януковича.