Новини 2020-01-24 12:42

Цифровий податок та критика Грети. Про що говорили у Давосі третього дня

Що обговорювали на Всесвітньому економічному форумі.

У Швейцарії продовжується Всесвітній економічний форум. Тиждень.ua зібрав головні новини третього дня конференції в Давосі. 

 

 

Суперечки про цифровий податок 

 

Одна з головних дискусій форуму велася щодо введення європейськими країнами податку на цифрові послуги, зокрема щодо таких компаній, як Google або Facebook. Як пише Euractv, представники США назвали цифровий податок дискримінаційним. Натомість канцлер казначейства Великої Британії Саджид Джавід сказав, що Лондон не відмовився від планів його ввести. 

 

На запитання, чизможуть Лондон та Вашингтон укласти торговельну угоду, якщо Британія введе податок, міністр фінансів США Стівен Мнучін відповів, що  про це будуть вести переговори президент США Дональд Трамп та прем'єр Британії Боріс Джонсон. 

 

Директорка Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що світовій спільноті потрібно спільно прийти до консенсусу щодо цього питання. Вона виступила проти того, щоб окремі країни вводили цифровий податок. 

 

Критика Грети Тунберг 

 

Мнучін під час виступу на форумі різко розкритикував висловлювання екоактивістки зі Швеції Грети Тунберг про те, що лідерам держав потрібно негайно відмовитися від видобування палива. Як пише LIGA.net, він заявив, що активістка повинна спершу отримати економічну освіту. 

 

"Після того, як вона піде і вивчить економіку в коледжі, вона може повернутися і пояснити все нам", - сказав міністр. 

 

Ризики для української енергетики

 

Під час конференції відбулася дискусія щодо українського енергетичного сектору, пише LIGA.net. Директор Євразійського центру  "Атлантичної ради" (Atlantic Council) Джон Гербст, глава НАК "Нафтогаз Україна" Андрій Коболєв та директор Секретаріату Енергетичної спільноти Януш Копач назвали три головні проблеми для української енергетики. 

 

Головними ризиками спікери вважають агресію Росії, "політизовані поставки газу" та популізм українських політиків. 
<a href="http://www.liga.net/">Источник</a>

 

Нагадаємо, першого дня Давоського економічного форуму на конференції виступали Трамп та шведська екоактивістка Грета Тунберг. 

 
 Другого дня, 22 січня, участь у конференції брала українська делегація на чолі з президентом Володимиром Зеленським. 

схожі новини