Новини 2020-01-28 19:34

ПАРЄ відновила моніторинг щодо Польщі

Подібний захід застосовують лише щодо країн, які системно порушують умови членства у Раді Європі.

Парламентська асамблея Ради Європи відновила моніторинг щодо Польщі, що здійснюється лише щодо країн, які системно порушують умови членства у Раді Європі. Про це повідомила «Європейська правда» зі Страсбурга у вівторок, 28 січня.

 

Відтак, Польща стала першою державою-членом ЄС під моніторингом ПАРЄ. Поправку затвердили зі значною перевагою: 140 «за», 37 – «проти».

 

Як зазначається, рішення ухвалили в рамках резолюції щодо польської судової реформи. Зміни в системі правосуддя за ініціативи панівної польської партії «Право і Справедливість» ПАРЄ визнала такими, що «суперечать європейським нормам і стандартам».

 

Як повідомляється, польську владу звинуватили в тиску на суддів, у переслідуванні тих, хто схильний до критики, у спробі уряду підпорядкувати судову владу урядові, у невиконанні рішень нелояльних судів.

 

Видання наголошує, що зараз під моніторингом перебувають Азербайджан, Албанія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Грузія, Молдова, Російська Федерація, Сербія, Туреччина (повернулася під моніторинг рік тому) та Україна.

 

Нагадаємо, 27 січня представниця України Марія Мезенцева оскаржила призначення Пьотра Толстого віце-президентом ПАРЄ.