Новини 2020-01-29 19:09

Смертельний коронавірус. Директор ВООЗ анонсував екстрене засідання

Засідання проведуть 30 січня, на ньому вирішать, чи оголошувати у світі надзвичайний стан.

Директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус анонсував екстрене засідання організації через поширення нового коронавірусу. Про це він написав у Twitter

 

Засідання проведуть 30 січня, на ньому вирішать, чи оголошувати у світі надзвичайний стан. 

 

"Я вирішив скликати Надзвичайний комітет з Міжнародних медико-санітарних правил через спалах нового коронавірусу (2019 nCoV) завтра, щоб визначити, чи є це надзвичайною ситуацією для сфери охорони здоров’я, що має міжнародне значення", - йдеться у повідомленні. 

 

Нагадаємо, коронавірус nCoV спалахнув на базарі морепродуктів в Ухані (адміністративний центр провінції Хубей). Ринок було закрито з 1 січня. 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини.

 

Випадки захворювання було зареєстровано в Таїланді, США, Австралії, Сингапурі, Тайвані, Малайзії, Південній Кореї, Японії, Франції, В'єтнамі, Непалі, Канаді, Камбоджі, Шрі-Ланці, Німеччині. За останніми повідомленнями, інфікування зафіксували також в ОАЕ.

 

В Україні наразі немає жодного зафіксованого випадку подібного захворювання.

 

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей.

   

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем.

 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) поки не рекомендує жодних заборон на пересування людей чи переміщення товарів між кордонами через коронавірус.

 

Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали.

 

В українському уряді створили оперативний штаб у зв’язку з коронавірусом.

 

27 січня МОЗ оприлюднило наказ щодо боротьби з коронавірусом nCoV. Посольство України в КНР рекомендувало українцям виїхати з Китаю. Наразі Україна веде переговори про постачання наборів для виявлення коронавірусу.