Новини 2020-01-30 16:55

НАБУ повідомило про підозри топ-посадовцям Академії аграрних наук

Справа стосується незаконного відчуження 15 га особливо цінних земель НААН.

Національне антикорупційне бюро повідомило про підозри президенту та ще чотирьом топ-посадовцям Національної академії аграрних наук. Їх підозрюють у причетності до незаконного відчуження 15 га особливо цінних земель Академії. Підозри вручили впродовж 24-29 січня 2020 року, повідомляється на сайті НАБУ.

 

Як зазначається, серед підозрюваних:

 

  1. президент НААН (на час вчинення злочину – віце-президент);
  2. директор Інституту садівництва НААН (на час вчинення злочину – перший віце-президент НААН);
  3. перший проректор Національного університету біоресурсів і природокористування України (на час вчинення злочину – віце-президент НААН);
  4. віце-президент – головний вчений секретар НААН (на час вчинення злочину – академік-секретар відділення НААН);
  5. директор ННЦ Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова НААН.

 

За даними слідства, у 2013-2014 роках посадовці НААН ініціювали ухвалення низки рішень, внаслідок яких понад 15 га державних земель незаконно перейшли у приватну власність. Йдеться про 138 ділянок у передмісті Києва (село Гатне), які мали статус особливо цінної землі й повинні були використовуватися виключно з дослідницькою метою.

 

П’ятеро підозрюваних як члени президії НААН проголосували за виділення ділянок з числа особливо цінних земель, а згодом оформили окремі ділянки на себе, близьких родичів та пов’язаних осіб.

 

Як повідомляється, загальна кількість осіб, притягнутих до відповідальності у справі розкрадання цінних земель, сягнула 14. Стосовно дев’яти з них розслідування закінчено, справа скерована до Вищого антикорупційного суду.

 

 

Нагадаємо, 2 грудня 2019 року правоохоронці повідомили про підозру президенту НААН Ярославу Гадзалу за ч. 2 ст. 343 ККУ (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, судового експерта, працівника державної виконавчої служби, приватного виконавця).