Новини 2020-01-31 10:02

НАБУ повідомило про підозру колишньому головному архітектору Києва

Підозрюваний видав містобудівні умови, що передбачали будівництво паркінгу на території школи.

У четвер, 30 січня, Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру колишньому головному архітектору Києва та гендиректору компанії-забудовниці. Їх підозрюють у завданні понад 9,3 млн грн збитків територіальній громаді столиці. Про це повідомляється на сайті НАБУ.

 

Як встановило слідство, у 2002 році Київська міська рада передала земельні ділянки у центрі столиці в оренду ТОВ.  Підприємство мало збудувати житловий будинок з вбудовано-прибудованим басейном для середньої школи №130.

 

Для дотримання інтересів школи щодо будівництва басейну у 2005 році Голосіївська райрада, школа та ТОВ уклали договір про співробітництво. За його умовами ТОВ звів коробку житлового будинку з допоміжними приміщеннями басейну, але у 2008 році зупинив будівництво за відсутністю коштів. Відтак ТОВ уклало інвестиційний договір з іншою компанією-забудовницею. Вони зобов’язувалися разом завершити проект.

 

Проте у липні 2013 року директор департаменту містобудування та архітектури КМДА (колишній головний архітектор) у змові та в інтересах директора компанії-забудовниці видав містобудівні умови та обмеження забудови. Замість будівництва басейну вони передбачали будівництво на території школи багаторівневого паркінгу.

 

Потім, без відома школи та Голосіївської райради, компанія-забудовниця на місці басейну збудувала паркінг та отримала вигоду від продажу паркомісць.

 

Мова йде про за ч. 2 ст. 364 ККУ («зловживання владою або службовим становищем»).

 

Як зазначається, підставою для початку розслідувань стало колективне звернення батьківського комітету школи №130.

 

Повідомляється, що гендиректор компанії-забудовниці вже має статус підозрюваного у вчиненні іншого корупційного злочину.

 

Нагадаємо, раніше в уряді заявляли про можливість ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ).