Новини 2020-01-31 15:50

Україна передала Гаазі списки російських чиновників, причетних до виселення кримчан

Особливий акцент зроблено на діях представників влади РФ, спрямованих на переслідування шляхом незаконного позбавлення волі, численних обшуків та арештів.

Прокуратура Автономної республіки Крим передала Міжнародному кримінальному суду список топ-чиновників Російської Федерації, причетних до виселення кримчан з окупованого півострова. Про це у п'ятницю, 31 січня, повідомила прес-служба Офісу генпрокурора.

 

Як зазначається, до Офісу прокурора МКС передали сьоме повідомлення про порушення норм міжнародного гуманітарного права на окупованому півострові. У ньому йдеться про примусове виселення жителів Криму на материкову частину України.

 

Особливий акцент у повідомленні зроблено на діях представників російської влади, спрямованих на переслідування шляхом незаконного позбавлення волі, численних обшуків та арештів.

 

"Вони створюють на півострові атмосферу страху, розгубленості і невизначеності, змушують проукраїнськи налаштоване населення і далі залишати окуповану територію. Крім того, особливістю цього повідомлення є те, що в ньому йде мова про відповідальність окремих осіб вищого керівництва Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, в окупованому Криму протягом 2019 року зафіксовано 335 політично мотивованих арештів, у тому числі 43 - за новими кримінальними справами.

схожі новини