Новини 2020-01-31 16:18

Суд поновив справу проти Кернеса

Обвинувальний акт направили на новий судовий розгляд.

У п’ятницю, 31 січня, Полтавський апеляційний суд скасував закриття провадження проти харківського мера Геннадія Кернеса та його охоронців. Справа стосується позбавлення волі та завдання тілесних ушкоджень людям під час мирних акцій протесту 2014 року в Харкові. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора.

 

Обвинувальний акт направили на новий судовий розгляд.

 

В ОГП зазначили, що суд, закриваючи кримінальне провадження, «незаконно інтерпретував відсутність прокурорів ГПУ влітку 2018 року з невідомих причин в судовому засіданні як фактичну відмову від обвинувачення».

 

Нагадаємо, 1 березня 2014 року в Харкові під час мітингу сталася кривава сутичка з активістами Євромайдану, які зайняли Харківську ОДА, постраждало понад 100 людей. «Антимайданівці» поставили над входом в будівлю ОДА російський прапор і прапор Харкова, нібито звільнивши ХОДА від євромайданівців. Перед цим на мітингу виступили мер Харкова Геннадій Кернес та Михайло Добкін. 

 

27 лютого 2015 року було вручено повідомлення про підозру двом охоронцям Кернеса. 4 березня того ж року слідчі ГПУ повідомили про підозру Кернесу.

 

Кернесу інкримінують катування, незаконне позбавлення волі, погрозу вбивством.

 

10 серпня 2018 року Київський райсуд Полтави закрив справу щодо Кернеса у зв’язку з нібито відмовою сторони обвинувачення від підтримання державного обвинувачення. 16 серпня ГПУ подала апеляційну скаргу. Суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов, який закрив провадження, подав заяву про відставку.