Новини 2020-01-31 17:10

У політв'язнів Лимешки та Дудки погіршився стан здоров'я - Денісова

Українцям не надають необхідної медичної допомоги.

Стан здоров'я українських політв'язнів Геннадія Лимешка та Володимира Дудки погіршується. Про це написала у Facebook уповноважена верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. 

 

Вона зазначила, що Геннадій Лимешко, який утримується в "ФКУ ВК-6 ФСВП Росії по Ставропольському краю" повідомив про погіршення стану здоров’я. Зокрема його турбує постійний зубний біль та болі у суглобах.

 

Попри тяжкий стан здоров’я, адміністрація виправної установи не забезпечує надання необхідної медичної допомоги Лимешку.

 

Окрім того, він повідомив, що співробітники виправної установи застосовують до нього моральний та психологічний тиск: "говорять, що його потрібно вбити, адже він прийняв іслам".

 

"Більше того, постійно принижують його гідність та вже декілька разів підпалювали на голові шапку. Він має побоювання за своє життя!" - пише Денісова. 

 

Вона також зазначила, що Володимир Дудка, якого утримують у "ФКУ ВК 11 ФСВП Росії по Ставропольскому краю" також повідомляє про сильне погіршення стану здоров'я. У нього постійні головні болі на фоні високого артеріального тиску. Висипи, що були на тілі – не лікуються. Через це посилився свербіж.

 

Нагадаємо, громадянин України Геннадій Лимешко - уродженець Харківської області, раніше проходив службу в зоні АТО "на посаді старшого розвідника глибинної розвідки в одній з військових частин Збройних сил України, 9 серпня 2017 прибув до Криму, де, відповідно "до завдання СБУ", нібито мав здійснити низку протиправних дій". Під час обшуку в нього нібито знайшли тротилові шашки, гранату та запальну суміш. Суд заарештував його на два місяці. Також російські ЗМІ опублікували відео, на якому Лимешко начебто визнає провину. Мати Лимешка Римма Рижкова вважає, що її син дав російським силовикам свідчення під тиском і тортурами

 

Як повідомлялося, 4 квітня в окупованому Криму підконтрольних Росії Севастопольський міський суд засудив українців Володимира Дудку і Олексія Бессарабова, яких влада РФ звинувачує у підготовці диверсій, до 14 років позбавлення волі кожного з відбуванням у колонії суворого режиму. У зв'язку з цим Міністерство закордонних справ України висловилорішучий протест та закликало міжнародне співтовариство посилити політичний, економічний та санкційний тиск на Росію з метою припинення грубих порушень прав людини та звільнення Дудки, Бессарабова та інших незаконно засуджених громадян України.

схожі новини