Новини 2020-02-03 11:38

Джонсон заявив, що після Brexit «немає потреби» дотримуватися торговельних правил ЄС

Перемовини щодо торгівлі розпочнуться в березні.

У понеділок, 3 лютого, британський прем’єр Борис Джонсон викладе своє бачення майбутніх торговельних відносин з Євросоюзом після Brexit. Про це передає Reuters.

 

Зазначається, що торговельні перемовини розпочнуться в березні. Досягнути угоди щодо торгівлі сторони мають до кінця року – коли закінчується перехідний період.

 

Як повідомляє BBC, Джонсон заявив, що Великій Британії «немає потреби» дотримуватися торговельних правил Євросоюзу після виходу з блоку.

 

«Немає потреби в угоді про вільну торгівлю, яка передбачає прийняття правил ЄС. Нам часто говорили, що ми повинні вибирати між повним доступом до ринку ЄС, поряд із прийняттям його правил та судів за норвезькою моделлю, або амбітною угодою про вільну торгівлю, яка відкриває ринки та уникає повної регламентації регулювання ЄС на прикладі Канади», - йдеться в повідомленні.

 

Джонсон зазначив, що Лондон хоче угоду про вільну торгівлю, подібну до канадської: «Ми зробили свій вибір. Ми хочемо, щоб угода про вільну торгівлю була подібна до канадської, але в дуже малоймовірній ситуації, якщо нам це не вдасться, тоді наша торгівля повинна буде базуватися на нашій чинній Угоді про вихід з ЄС».

 

Нагадаємо, 23 січня королева Єлизавета ІІ схвалила закон про умови Brexit. Відтак, Brexit-угода прем'єра Бориса Джонсона стала британським законом, відкривши шлях для виходу країни з ЄС.

 

24 січня угоду про Brexit також підписали очільник Євроради Шарль Мішель та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. 29 січня за угоду проголосував Європарламент. 

 

31 січня Велика Британія вийшла зі складу ЄС, ставши першою країною, яка залишає блок з моменту його заснування. 1 лютого почався перехідний період. Протягом перехідного періоду Велика Британія продовжить застосовувати закони ЄС, але більше не буде представлена ​​в інституціях Євросоюзу.

 

схожі новини