Новини 2020-02-03 15:23

РПЦ судиться за кожну церкву, яка перейшла у ПЦУ – Епіфаній

Упродовж минулого року до ПЦУ доєдналися близько 600 колишніх церков Московського патріархату.

Майже щодо кожної громади, котра долучилася до Православної церкви України, російська церква подала судові позови.Про це повідомив Предстоятель Православної церкви України Епіфаній під час пресконференції з нагоди першої річниці його інтронізації, повідомляє Укрінформ.
 

 

“Звичайно, ті процеси, які ми бачили відразу після вручення Томосу, були більш активними, зараз вони певною мірою призупинилися, і є багато на це причин, які я не раз вже озвучував. Це пов’язано і певною мірою з якимись політичними аспектами, зараз, на жаль, і певні обласні адміністрації блокують перереєстрацію, московський патріархат будь-яким чином намагається призупинити цей процес через судові позови. Тобто практично по кожній громаді, яка долучилася до нашої церкви, зараз є відповідний позов з боку Російської православної церкви. Вони лякають людей, створюють штучно конфлікти, роблять картинку для того, щоб потім її далі тиражувати не тільки в Україні, а й за кордоном”, - розповів Епіфаній.

 

Він зазначив, що громади, які долучилися до ПЦУ, зробили це згідно з Конституцією України та українським законодавством. “Кожна громада має право визначитися і обрати той релігійний центр, до якого бажає належати. Тому зараз є певні перепони юридичного характеру”, - сказав митрополит.
 

 

Водночас Єпіфаній сказав, що вірить у те, що в майбутньому буде ще одна хвиля приєднання, хвиля переходів від російської церкви в Україні до Православної церкви України.
 “Чому я називаю - Російської православної церкви, тому що Українська православна церква Московського патріархату повинна згідно із законом перереєструватися в Російську православну церкву. І це не дивно. Якщо ви бажаєте мати своїм релігійним центром Москву, то чому не називаєте речі своїми іменами? Будь ласка, назвіть себе Російською православною церквою і не вводьте православних українців в оману!” – розповів митрополит.
 

 

Окрім того Епіфаній зазначив, що ПЦУ відкрита для православних українців, які прагнуть бути в цій церкві й будувати її надалі. Додав також, що упродовж минулого року до ПЦУ доєдналися справді близько 600 громад, які перейшли від Російської православної церкви.

 

Також він наголосив, що ці процеси є поступовими та складними. “Ми б хотіли, звичайно, щоб відразу всі православні об’єдналися, але бачимо, що цей процес є складним, поступовим, головне, щоб не було протистоянь. Я закликаю, щоб усе проходило мирно, добровільно і спокійно. Ми будуємо церкву, в основі якої повинна лежати любов”, - сказав митрополит.

 

Нагадаємо, що раніше Епіфаній заявив, що окупанти намагаються знести храм ПЦУ в Євпаторії. Він закликав Кабмін ухвалити рішення щодо розв‘язання питання власності на приміщення собору і єпархіального управління у Сімферополі.